Gençlik Buluşmaları

Bir gençlik, bir gençlik, bir gençlik... zaman bendedir ve mekân bana emanettir! şuurunda bir gençlik...

 

Bir gençlik, bir gençlik, bir gençlik... zaman bendedir ve mekân bana emanettir! şuurunda bir gençlik...

Gençlik, insanın kendi benliğini ve özgürlüğünü kazanmaya hazırlık dönemi, evreni ve Yaratıcıyı anlamlandırma sürecinde, varlık sahasında benliğini ön plana çıkararak eşya ve hadiseleri yorumlamayı tercih ettiği, bununla birlikte iç dünya-dış dünya dengesinde bazı gel-gitleri yaşadığı fırtınalı bir dönemdir.

Gençlik, insan yaşamının en verimli, en önemli ve en hassas dönemidir. İnsan, geçmişini sağlayacağı mesleğini, hayatını paylaşacağı eşini büyük ölçüde bu yaşam kesitinde seçer. Kişilik oluşumu ve düşünsel gelişme bu devrede verilen eğitim ve yönelişler sonucunda ortaya çıkar. Gençlik, bir milletin geleceğe dair en kıymetli hazinesidir.

Gaziantep’te toplamda dört üniversite ve bu üniversitelerde okuyan 78.000 civarı öğrenci bulunmaktadır. Çalışma takvimimizin içinde en önemli yere sahip olan gençliğimizi de elbette unutmamız mümkün değildir.

Geziler, Medeniyet Söyleşileri, Ortak Köy Okulları Projesi, Kulüplere Destek programları, Bilimsel Projelere Destek (Teknofest) ve ortak gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projeleri ile üniversite gençliğinin yanında olduğumuzu her daim onlara hissettirdik.

Ayrıca liseli öğrencilerle birlikte belirlediğimiz 30 okulda ortak etkinlikler yapacağımız ‘Kültür ve Medeniyet Kulübü’ projesi etrafında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzaladık.

Unutmayalım ki, ülkelerin en önemli kazanımları, geleceğe umutla bakabilen, insanların derdiyle ilgilenen inançlı gençlere sahip olmalarıdır. Bir başkasının derdini kendi derdiymiş gibi hisseden ve bu yolda gönlünü vakfeden nesiller dünyamızı yaşanır kılacaktır.