Kahoot Bilgi Yarışması

Kitle iletişim araçlarının yaygınlaşması ve bu yaygınlaşmanın arka planında bulunan teknolojik gelişmişlik seviyesi, toplumları bilginin erişilebilirliğinin kolaylaştığı bir yaşam alanına doğru yönlendirmiştir.

 

Kitle iletişim araçlarının yaygınlaşması ve bu yaygınlaşmanın arka planında bulunan teknolojik gelişmişlik seviyesi, toplumları bilginin erişilebilirliğinin kolaylaştığı bir yaşam alanına doğru yönlendirmiştir. Telgraf hatlarından, günümüzün son teknolojisi uyduları üzerinden dünyanın herhangi bir yerinden küresel ölçekte canlı yayın yapılabilen evreye gelmek, insanlık tarihinin geneline bakıldığında çok küçük bir zaman aralığına denk gelmektedir. Yaklaşık bir asır gibi bir sürede toplumlar, iletişim ve özellikle de kitle iletişimi alanında büyük dönüşümler yaşamıştır. Şüphesiz ki kitle iletişim araçları arasında bu dönüşüm üzerindeki en büyük pay, internete aittir.

 

Her Cumartesi, yönetmenliğini Salih Aslankuş’un yaptığı sunumlarını Mehmet Horoz ve Selçuk Öztürk’ün gerçekleştirdiği, teknik ekibinde Burak Göçken ve Serkan Lebe’nin bulunduğu, Youtube kanalımızdan canlı yayınla gerçekleştirdiğimiz ve her yayında ortalama 2 bin 500’e yakın kişiyle aynı anda ödüllü bilgi yarışması düzenlediğimiz ‘Kahoot Yarışmaları’ her hafta periyodik olarak aynı saate düzenlenmeye devam etmektedir.

 

Eğlendirirken öğretmek maksadıyla, verdiğimiz ödüllerin, asıl bilgiye ulaşmak için sadece bir araç olduğu bu yarışma ile amacımız, bizi biz yapan tarihimizi, değerlerimizi gençlere yarışma formatında benimsetmeye çalışmaktır.